טיפולי הסרת שיער בלייזר הם טיפולים פופולריים במיוחד, כאלו שכבר כל אדם שני עושה. אבל כמו כל דבר שהוא מעט חודרני ומשפיע על הגוף שלנו, יש גם סיכונים וצריך לקחת אותם בחשבון.

להסרת שיער בלייזר יש כמה תופעות לוואי שאתם עשויים להתקל בהם או לא; חלקן נורמליות לחלוטין וחלקן דורשות התייעצות עם רופא; אלו תופעות מאוד אינדיווידואליות בהתאם לסוג העור שלכם ולכן חשוב להיות מודעים אליהן:

  1. אדמומיות וגרד – משמעותו של טיפול לייזר הוא פגיעה בזקיק השיערה, והגוף עשוי להגיב לזה בדרכים שונות, ביניהן עור אדום ומגרד, בעיקר בימים שאחרי הטיפול. בדרך כלל, כעבור מספר ימים התופעה תחלוף. ניתן להרגיע את האזור בעזרת קרח.
  2. כוויות, גלדים וצלקות – טיפול לייזר הוא טיפול בקרני לייזר חמות במיוחד שעשויות, לעתים רחוקות (במידה והמכשיר לא תקין, העוצמה לא מתאימה או הטכנאית לא יודעת כיצד להשתמש במכשיר כראוי) ליצור כוויות. כדי להימנע ככל האפשר מתופעת הלוואי הזו חשוב לא להשתזף בשמש לאחר טיפול ולוודא שהאזור לא חשוף.
  3. פיגמנטציה – אנשים מסוימים ישימו לב לשינוי קל בצבע העור המטופל, שעשוי להפוך לכהה או בהיר יותר. בדרך כלל, השינויים האלו הם לזמן קצר בלבד, אך הם עשויים גם להמשך לתקופה ארוכה יותר.
  4. דלקת בעור – אנשים מסוימים (בעיקר כאלו עם עור רגיש במיוחד) עשויים להתקל בזיהום בעור בעקבות טיפול לייזר. במידה ואתם שמים לב לזיהום, יש לגשת לרופא ולטפל בהתאם באמצעות משחות אנטיביוטיות.
  5. פגיעה בעיניים – זהו סיכון אמנם מעט שונה, אך לא פחות חשוב: בטיפול לייזר יש להרכיב משקפיים המגינות מקרינה. חשוב מאוד להרכיב משקפיים אלו, שכן אתם חשופים לפגיעה פוטנציאלית בעיניים, אזור רגיש לכשעצמו!

כיצד להימנע מסיכונים בטיפול לייזר?

אי אפשר להמנע לחלוטין מתופעות הלוואי אך כן אפשר להגן על עצמינו ככל האפשר. ראשית, יש לגשת למכונים מומחים עם מכשירים חדשניים וטכנאים מקצועיים, כך שלא תפגעו בגלל מכשיר תקול או טעויות אנוש. שנית, יש להקשיב לכל ההוראות, למנוע חשיפה של שמש, להרכיב משקפי מגן ולמרוח קרם לחות. שלישית, יש להתאים את הטיפול לעור שלכם: יש שוני בין טיפול לייזר על עור שחום ועל עור בהיר, ויש לוודא שהטיפול מותאם אליכם באופן ספציפי ובהתאם לתופעות הלוואי שאתם חשים.

מחבר

השאר תגובה